Prohlížíte webové stránky Nespresso CZ. Přejete-li si, abychom Vaše objednávky doručovali do jiné země, prosím klikněte zde .

  • Registrace

Specializace na kávu | Nespresso Professional | Nespresso Entity NesEntityCZ

capsule
 

Od zrnka k šálku

Poznejte přístup společnosti Nespresso, díky kterému si vychutnáte dokonalé espresso, šálek za šálkem

Značka Nespresso přišla s jednoduchou, avšak revoluční myšlenkou: připravit šálek perfektního espressa s nádhernou cremou, svůdným aroma a plnou chutí, stejně jako to dělaly generace profesionálních baristů, ovšem maximálně pohodlně. Tento novátorský přístup je stále aktuální a projevuje se v naší neutuchající snaze o dokonalost, ve všech fázích výroby Grands Crus, od bobu na kávovníku, až po precizně připravený šálek kávy.

PĚSTOVÁNÍ

Zodpovědně nakoupená káva chutná nejlépe

Náš přístup vyžaduje další úroveň selektivity, týkající se trvalé udržitelnosti kávovníků a světa kávy obecně.

K řešení otázky budoucnosti kávy jsme v roce 2003 spustili, ve spolupráci s neziskovou organizací Rainforest Alliance, program Nespresso AAA Sustainable Quality™.
Díky němu má společnost Nespresso možnost zabezpečit si zdroje kávy nejvyšší kvality a zároveň zajistit farmářům vyšší příjmy a chránit životní prostředí.

Náš závazek jde však ještě dále; jde o dlouhodobý vztah a trvalou loajalitu k farmářům zapojených do programu.

culture AAA

SKLIZEŇ

Káva je bobule

Bobule na jednom kávovníku dozrávají postupně, a proto je potřeba je sklízet v různou dobu. Většina kávy určená pro Grands Crus Nespresso se sklízí ručně. Jsou tak vybrány jen skutečně zralé plody.

I když je tento způsob časově i finančně náročnější, garantuje nejlepší kvalitu, jelikož nezralé nebo naopak přezrálé třešně jsou předem vyřazeny.

Ne všechna zrna jsou stejná …

« Čím pečlivější třídění, tím jednotnější zrna, rovnoměrnější pražení a nakonec vyváženější výsledek v šálku. »

Zajištění kvality ve všech fázích zpracování kávy, z plantáže až do šálku, vyžaduje opakovanou systematickou kontrolu fyzických vlastností i chuti: před balením kávy v místě sklizně, před expedicí po moři nebo letecky a znovu pak, jakmile zrna dorazí do Evropy. Testování chuti (neboli "cupping") garantuje výběr pouze těch nejlepších a nejčistších káv.

S cílem získat jen nejlepší zrna, vybírá Nespresso pouze kávy kategorie "Gourmet", tedy ty nejkvalitnější, které podléhají přísné selekci a testování, aby uspokojily i ty nejnáročnější gurmány. Je to práce zlatokopa, která naše odborníky zavádí do nejvzdálenějších míst mezi obratníkem Raka a Kozoroha.

MÍCHÁNÍ

Umění alchymisty

Naše Grands Crus směsi mícháme téměř jako alchymisté.
Děláme to již více než 25 let. Kvalita káv Nespresso je tudíž výsledkem mistrovské práce, nikoli náhody. Stejně jako zná parfumér harmonii jednotlivých složek vůní, rozumí náš mistr na míchání kávy proměnám vůní a chutí. Profesionální degustátoři společnosti Nespresso absolvují pravidelná školení, testy, certifikace a jsou každé 3 měsíce přezkušováni na rozpoznávání kvality. Senzorické hodnocení přesahuje fyzické vlastnosti, přiřazuje chuť k odrůdě, oblasti a způsobu pěstování kávy.

Po pečlivém výběru odborníci společnosti Nespresso míchají zrna z jednotlivých oblastí tak, aby se jejich aromatické profily doplňovaly a zvýrazňovaly navzájem. Míchání, vycházející z odborných znalostí a inspirace, utváří základ jedinečného charakteru každého Grand Cru.

Rafinované snoubení různých odrůd kávy odhaluje množství chutí a vůní, z nichž každá přináší něco jedinečného. Různé vlastnosti dodávají směsi dva hlavní obchodované druhy kávy, Arabica a Robusta. Obě odrůdy musí splňovat kritéria fyzických vlastností, smyslových charakteristik a trvalé udržitelnosti, nejvyšší úrovně. Zatímco Arabica dodává nápoji v šálku jemnost, kyselost, ostrost a vytříbenost, Robusta přidá sílu, tělo, texturu a typická aromata kávy. Nespresso používá 90 až 95 % kávy Arabica a některé Robusty, buď pro obohacení vybraných Grands Crus, nebo zvýraznění jedinečného charakteru jiných.

PRAŽENÍ A MLETÍ

Pražení zrn podle oblasti původu odhalí jejich specifické aroma

Pražení a mletí jsou zásadní kroky při vytváření Grand Cru, neboť zde odhalujeme veškerou chuť a aromatický potenciál zelené kávy.

Aroma kávy se odhalí během pražení. Správně pražit znamená najít čas, teplotu a další parametry, které se nejlépe hodí pro danou směs a umožní, aby se plně rozvinul charakter jednotlivých zrn. Pro každé Grand Cru je stanovený přesný proces pražení, který dá vyniknout typickým vlastnostem každé z káv.

Podle použité techniky pražení může stejná káva chutnat v šálku zcela rozdílně. Jelikož známe charakter našich zrn, pražíme každé z nich tak, abychom vytěžili co nejvíce a co nejvhodnějších chutí a vůní.

Původ, odrůda, expedice, várka... všechny tyto proměnné mají na pražení vliv. Naše odborné znalosti zaručují stále stejnou kávu, šálek za šálkem, rok co rok, bez ohledu na sezónní výkyvy.

Mletí, nastavené přesně na míru, zajistí optimální extrakci

Konec konců, právě mletí uvolňuje aroma kávových zrn. Jemnost mletí ovlivňuje průtok kávy do šálku. Také zde jsou určeny různé stupně mletí, které zaručí dokonalý výsledek v šálku. Tyto operace jsou náročné a vyžadují přesnost a odborné znalosti. Jen tak dosáhneme požadované kvality každého Grand Cru.

PLNĚNÍ DO KAPSLE

Uchování čerstvosti: ochrana aromat pro váš šálek

Po namletí je káva balena do laminované hliníkové kapsle , která ji chrání před vzduchem, světlem a vlhkostí.

Díky zpracování a balení v inertní atmosféře a hermeticky uzavřené kapsli zůstává kvalita kávy Nespresso, včetně její chuti a 900 aromat, nedotčena po dobu 12 měsíců..

Oblíbený je i materiál kapsle, protože je 100% recyklovatelný. Nejen že uchová kvalitu, chuť a vůně, ale je opakovaně použitelný.

Recyklace hliníku vyžaduje pouze 5 % energie potřebné na jeho prvotní výrobu a produkuje jen 5 % skleníkových plynů. V rámci svých cílů, dosáhla společnost Nespresso, koncem roku 2013, sběrné kapacity použitých kapslí 90 %. O jeden rok dříve než bylo plánováno. More info here.

DEGUSTACE

V posledním kroku cesty kávy k zákazníkovi - extrakci, zajišťuje ucelený systém řízení jakosti společnosti Nespresso, správnou interakci kapsle s kávovarem. Jen tak mohou být získány všechny chutě a vůně, které jsme tak pečlivě hledali, vybírali, pražili, mleli a plnili do kapslí... Jinými slovy, nabízí dokonalý výsledek dosavadní práce.

Náš louhovací systém pracuje se správnou teplotou vody, odpovídajícím množství kávy a optimálním tlakem pro každé Grand Cru přesně tak , aby se v každém šálku zhmotnil náš příslib kvality.